Mutfak Tikanikliği Açma

Acibadem Kanalizasyon Neden Tıkanır

Acibadem Tesisat

Acibadem Kanalizasyon Neden Tıkanır

Binaların atık sularının toplandığı kanalizasyon sistemleri, oldukça dayanıklı biçimde kurulmalarına ve sağlam bir yapıya sahip olmalarına karşın, kullanım sırasında yapılan bazı hatalar veya zamanla kanalizasyon borularının kırılması gibi sebeplerle tıkanırlar. Bu durumlarda uygulanmak üzere mevcut bulunan birçok kanalizasyon açıcı yöntem bulunmaktadır. Ancak bu yöntemlerin bilinçli şekilde uygulanabilmesi için kanalizasyon neden tıkanır konusu hakkında Acibadem Profesyonel bilgilere sahip olmak gerekmektedir.

  Acibadem Kanalizasyonların Tıkanma Sebepleri

Acibadem Kanalizasyonların tıkanmasının en yaygın nedeni, evlerde tuvaletlerin kullanımı sırasında tuvalete yanlışlıkla veya bilinçsizce atılan tuvalet kağıdı, kağıt havlu ve ıslak mendillerdir. Bu ürünlerin ince yapılı olanlarının suda çözülme özelliği vardır. Ancak bunlar sürekli şekilde gidere atılmaya devam edilirse, borularda ciddi şekilde tıkanıklık meydana getirebilirler. Bu sorunun yaşanmaması için hiçbir şekilde bu maddelerin tuvalete atılmaması gerekir.

Bir başka kanalizasyon tıkanıklığı nedeni, evlerde kullanılan temizlik sularının kalıntılarından arındırılmadan tuvalete dökülmesidir. Yer silmek, toz almak için kullanılan deterjanlı suların içerisinde birçok kalıntı birikir. Toz, saç halıların üzerinde biriken kirler gibi nesnelerin bulunduğu bu sular, tuvalet giderlerinde tıkanıklık oluşturmaktadır. Bu durum göz önüne alınarak, kirli sular giderlere dökülürken yüzeylerinde biriken bu tür kirliliklerin sudan alınması tavsiye edilmektedir.

 Bu nedenlerin dışında tuvalete yanlışlıkla kaçırılan nesneler de tıkanıklık oluşturur. Özellikle küçük çocukların bulunduğu evlerde tuvaletin içine düşürülen minik oyuncaklar veya yanlışlıkla tuvalete düşen sert nesneler, borularda önemli bir tıkanıklık meydana getirir.

  Acibadem Borulardan Kaynaklanan Arızalar

Acibadem Kanalizasyonların tıkanmasının sebepleri arasında yalnızca hatalı kullanımdan kaynaklanan sorunlar yoktur. Acibadem Kanalizasyon boruları zamanla eskir. Çevresel etmenlerin faktörü, eskiyen boruların kırılmasına, patlamasına neden olabilir. Kırılan boru, bu durumun yaşandığı noktada bir tıkanıklık oluşturur ve tuvalete dökülen suyun ya da atıkların borulardan kolayca gitmesine engel olur. Eğer bundan kaynaklanan bir arıza söz konusu ise, mutlaka Acibadem Profesyonel müdahaleye ihtiyaç duyulacaktır. Acibadem Boruların kırılması veya çeşitli şekillerde hasar alması halinde yapılacak en uygun müdahale, kırık borunun çıkarılması ve yenilenmesidir. Bunu tespit etmek için de günümüzde en yeni teknoloji ile donatılan Acibadem Profesyonel görüntüleme cihazları bulunmaktadır. Bu cihazlarla kırma işlemi uygulamadan hasar tespiti yapılabilmektedir.